Biuletyn Informacyjny
Biura Prasowego Kraków 2000
Kraków, 9 października 2000 r.
Nr 72

.

Temat: Wędrówka z Tadeuszem Kantorem i Odczuwane pewności Antonio Tápiesa

 Spis treści


1. Festiwal Tadeusza Kantora
2. Cykl wystaw Wędrówka z Tadeuszem Kantorem
3. Ekspozycje w ramach cyklu Wędrówka z Tadeuszem Kantorem
4. Odczuwane pewności – geneza wystawy
5. Cykl Odczuwane pewności Antonio Tápiesa
6. Antonio Tápies – nota o artyście

.
AVIGNON
BERGEN
BOLOGNA
BRUXELLES
HELSINKI
KRAKÓW
REYKJAVIK     PRAHA
SANTIAGO de COMPOSTELA

Festiwal Tadeusza Kantora w odbywający się w ramach Festiwalu Kraków 2000 – Europejskie Miasto Kultury poprzez cykl wystaw i różnych imprez, przypomni tym, którzy towarzyszyli jego sztuce, emocje wspomnienia i wzruszenia jakich doznali. Tym, którym nie było dane ich poznać prononujemy wędrówkę po śladach artysty i jego wyobraźni. Spotkanie z jego fascynacjami  i pamięcią. Dialog z wybitnymi artystami Antonio Tápiesem i Robertem Wilsonem. Założeniem Festiwalu Kantora jest pokazanie jak jego sztuka współtworząca podstawy polskiej kultury, identyfikuje się z tymi tendencjami, które istnieją obecnie. Twórczosć Kantora należy do świata, ale przede wszystkim do Krakowa. W sztuce Kantora Wielopole i Kraków stają się światem. Festiwal Tadeusza Kantora zainaugurowała w czerwcu wystawa Tadeusz Kantor.Niemożliwe.

W październiku swoje premiery będą miały:Cykl Wędrówka z Tadeuszem Kantorem  i Odczuwane pewności Antonio Tápiesa. Wernisaż wystaw w poniedziałek 9 października 2000 r., Muzeum Narodowe w Krakowie, Gmach Główny, al. 3 Maja 1.

 Temat następnej konferencji prasowej

Konferencja  prasowa  poświęcona  Festiwalowi Komedii TaliA, czwartek 12 października , godz. 11.00, sala konferencyjna Biura Prasowego ul. Bracka 1

Redaktor naczelny: Dorota Uss Wąsowicz 
Dorota Strojnowska, Monika Walaszek, Katarzyna Januszewska