.

  Misteria, inicjacje - program

Warsztaty:

Sobota, 7 października 2000 r., godz. 11.00
Hala Sokoła, ul. Józefa Piłsudskiego 27
Dora Stratou - Greek Dances Theatre (Grecja)
Ludowe tańce greckie z Tessalii i Wysp Jońskich

Niedziela, 8 października 2000 r., godz. 11.00
Hala Sokoła, ul. Józefa Piłsudskiego 27
Dora Stratou - Greek Dances Theatre (Grecja
Ludowe tańce greckie z Tessalli i Wysp Jońskich

Poniedziałek, 9 października 2000 r., godz. 11.00
PWST, ul. Floriana Straszewskiego 22, sala 313
Pieśniarze Samawedy (Indie)
Technika śpiewu pieśni Samawedy

Wtorek, 10 października 2000 r., godz. 11.00
Hala Sokoła ul. Józefa Piłsudskiego 27
Galata Mevlevi Music and Sema Ensemble (Turcja)
Tańce Wirujących Derwiszów

Wtorek, 10 października 2000 r., godz.11.00
PWST, ul. Floriana Straszewskiego 22 sala 313
Pieśniarze Samawedy (Indie)
Technika śpiewu pieśni Samawedy

Środa, 11 października 2000 r., godz. 11.00
Hala Sokoła, ul. Józefa Piłsudskiego 27
Zespół Jagüey (Kuba)
Techniki cielesne związane z rytuałami afrokubańskimi

Czwartek, 12 października 2000 r., godz. 11.00
Hala Sokoła ul. Józefa Piłsudskiego 27
Zespół Jagüey (Kuba)
Techniki cielesne związane z rytuałami afrokubańskimi

Piątek, 13 października 2000 r., godz. 11.00
PWST, ul. Floriana Straszewskiego 22, sala im. Stanisława Wyspiańskiego
Dyskusja panelowa - część I
Wykład prof. Richarda Schechnera (USA, Uniwersytet Nowojorski):
Znaczenie rytuału w dzisiejszym świecie - przekazywanie wiedzy rytualnej

Sobota, 14 października 2000 r., godz. 11.00
PWST, ul. Floriana Straszewskiego 22, sala im. Stanisława Wyspiańskiego
Dyskusja panelowa - część II

Wykłady:

Sobota, 7 października 2000 r., godz. 11.00
PWST ul. Floriana Straszewskiego 22, sala im. Stanisława Wyspiańskiego
Prof. Feruccio Marotti (Włochy, Uniwersytet Rzymski)
Mit balijskiego teatru - od Artauda do Brooka (wykład z towarzyszeniem projekcji filmowej)

Niedziela, 8 października 2000 r., godz. 16.00
PWST, ul. Floriana Straszewskiego 22, sala im. Stanisława Wyspiańskiego
Prof. Alkis Raftis (Grecja)
Krótka historia greckiego tańca od czasów starożytnych.

Poniedziałek, 9 października 2000 r., godz. 16.00
PWST, ul. Floriana Straszewskiego 22, sala im Stanisława Wyspiańskiego
Kunju Vasudevan Namboodiripad (Indie)
Dżaiminija Samaweda: pochodzenie, styl i kontekst.

Wtorek, 10 października 2000 r., godz. 16.00
PWST, ul. Floriana Straszewskiego 22, sala im. Stanisława Wyspiańskiego
Sheik Neil Kesova (Turcja):
Wprowadzenie do sufizmu: filozofia, religia i muzyka.

Środa, 11 października 2000 r., godz. 11.00
ARS: Kinoteatr Reduta, ul. Św. Jana 6
Projekcja filmów o Ośrodku Praktyk Teatralnych Gardzienice - część I
Prelekcja i prowadzenie - dr Ireneusz Guszpit

Czwartek, 12 października 2000 r., godz. 11.00
ARS: Kinoteatr Reduta, ul Św. Jana 6
Projekcja filmów o Ośrodku Praktyk Teatralnych Gardzienice - część II

Piątek,13 października 2000 r., godz. 16.00
PWST, ul. Floriana Straszewskiego 22, sala im. Stanisława Wyspiańskiego
Spotkanie z Krzysztofem Rutkowskim:
Pisanie i obrzęd. Od pasaży do przypowieści

Spektakle:

Sobota, 7 października 2000 r., godz. 19.00
Teatr im. Juliusza Słowackiego, Plac Św. Ducha 1
Dora Stratou - Greek Dances Theatre
Wprowadzenie w misterium greckiego tańca
W programie tańce i pieśni z Tesalii (Grecja Środkowa), Wysp Jońskich (Corfu, Zakynthos), Verii, Salaminy, a także folklor Greków z Farassy (Kapadocja) i Północnej Tracji.

Niedziela, 8 października 2000 r., godz. 19.00
Hala Sokoła, ul. Józefa Piłsudskiego 27
Oo-Oonam Art. Center’s Cultural Exchange Dances From Taos Pueblo(USA)
Tańce społeczności z Pueblo Taos

Poniedziałek, 9 października 2000, godz. 19.00
Hala Sokoła, ul. Józefa Piłsudskiego 27
Oo-Oonam Art. Center’s Cultural Exchange Dances From Taos Pueblo(USA)
Tańce społeczności z Pueblo Taos

Wtorek, 10 października 2000 r., godz. 19.00
Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24
Pieśniarze Samawedy (Indie)
Pieśni Samawedy

Środa, 11 października 2000 r., godz.19.00
Hala Sokoła, ul. Józefa Piłsudskiego 27
Galata Mevlevi Music and Sema Ensemble (Turcja)
Zatraceni w ekstazie - rytuał Sema i jego mistyczna muzyka

Czwartek, 12 października 2000 r., godz.19.00
Hala Sokoła, ul. Piłsudskiego 27
Zespół Jagüey (Kuba)
Korzenie - rytualne tańce afrokubańskie

Czwartek 12 października 2000 r., godz. 21.00
Teatr Bückleina, ul. Lubicz 5a
Ośrodek Praktyk Teatralnych
Gardzienice
Metamorfozy
wersja II z Tomaszem Rodowiczem i Mariuszem Gołajem
Po przerwie Zgromadzenie - Sympozjon
Reż. Włodzimierz Staniewski, adaptacja muzyki antycznej: Maciej Rychły

Piątek 13 października 2000 r., godz. 19.00
Teatr Bücleina, ul. Lubicz 5a
Ośrodek Praktyk Teatralnych
Gardzienice
Metamorfozy
wersja II z Tomaszem Rodowiczem i Mariuszem Gołajem
Po przerwie Zgromadzenie - Sympozjon
Reżyseria Włodzimierz Staniewski, adaptacja muzyki antycznej: Maciej Rychły

Sobota 14 października 2000 r., godz. 19.00
Kościół Św. Katarzyny, ul. Augustiańskia 7
Ensemble Kerylos (Francja)
Muzyka starożytności greckiej i rzymskiej

 

Biuletyn Informacyjny Biura Prasowego Kraków 2000
Biuro Prasowe Kraków 2000; 31-005 Kraków, ul. Bracka 1; tel. (+48 12) 430 26 41, 430 26 70 fax 430 24 30; e-mail: BP@krakow2000.pl, http://www.krakow2000.pl