Biuletyn Informacyjny
Biura Prasowego Kraków 2000
Kraków, 7 października 2000 r.
Nr 71

.

Temat: Festiwal Rytuałów i Teatrów Misteryjnych Misteria, inicjacje

 Spis treści


1. Mirosław Kocur – Inicjacje w antycznej Grecji
2. Mirosław Kocur – Inicjacje w antycznym Rzymie
3. Misteria, inicjacje – program
4. Informacje o zespołach
5. Wykłady
6. Noty o uczestnikach dyskusji
7. Projekcja filmów o Ośrodku Praktyk Teatralnych Gardzienice

.
AVIGNON
BERGEN
BOLOGNA
BRUXELLES
HELSINKI
KRAKÓW
REYKJAVIK     PRAHA
SANTIAGO de COMPOSTELA

7 października 2000 roku rozpocznie się w Krakowie Festiwal Rytuałów i Teatrów Misteryjnych Misteria, inicjacje. Pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym Festiwalu jest Włodzimierz Staniewski, założyciel Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice. Bogaty program tegorocznej imprezy obejmuje warsztaty, wykłady i spektakle. Przedstawione będą zjawiska pochodzące z różnych kultur i religii. Zjawiska te będą miały charakter widowiskowy, odbywać się będą  z udziałem widzów (często w ograniczonej liczbie), w określonych ramach czasowych. Istotną ich wartością jest fakt, że każde z nich stanowi rodzaj osadzonej mocno we własnym środowisku szkoły. Zjawiska te sa miejscem inicjacji młodej istoty w system tradycji do której należą.

Misteria, inicjacje w ramach Festiwalu Kraków 2000 – Europejskie Miasto Kultury , 7 października – 14 października 2000 r.

 Temat następnej konferencji prasowej

Konferencja  prasowa  poświęcona wystawom : Antoni Tapies Odczuwane pewności i Wędrówka z Tadeuszem Kantorem, poniedziałek 9 października, godz. 12.00 Muzeum Narodowe w Krakowie

Redaktor naczelny: Dorota Uss Wąsowicz 
Dorota Strojnowska, Monika Walaszek, Krystyna Urbanek