Most do przyszłości 
- Międzynarodowe Triennale Grafiki
7 września - 1 października 2000 r.
www.triennial.cracow.pl

Międzynarodowe Triennale Grafiki jest największą w Polsce, odbywającą się od 35 lat (do 1989 roku jako biennale) imprezą plastyczną, a jednocześnie jednym z najpoważniejszych festiwali współczesnej światowej grafiki. Od sześciu lat jego formuła jest otwarta, a do współpracy zapraszani są najwybitniejsi artyści polscy i zagraniczni. Organizatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki, które ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw w różnych miastach, od Pragi i Norymbergii po Kanagawe i Kagawe w Japonii. Obecnie Krakowskie Triennale jest związkiem pięciu międzynarodowych imprez: Triennale Kraków, Ogólnopolskie Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach, Intergrafia - Katowice - światowa wystawa laureatów międzynarodowych imprez, Międzynarodowe Triennale Kolor w grafice - Toruń, oraz Minitriennale Kontynenty - Jelenia Góra.

Główna wystawa Triennale, zorganizowana została pod egidą Festiwalu Kraków 2000 w Galerii Bunkier Sztuki i w Pałacu Sztuki. Zatytułowana została Most do przyszłości i stanowiła refleksję nad minionym wiekiem, jego wydarzeniami, trendami filozoficzno-społecznymi, dziedzictwem z jakim weszliśmy w nowe tysiąclecie. Sama prezentacja, rozszerzona została o nowe techniki graficzne, a tym samym miała nową wzbogaconą konstrukcję.

W części pierwszej zatytułowanej gromadzenie, pokazany został przekrojowy obraz stanu grafiki światowej. Drugą część stanowiły wystawy problemowe, prezentowane przez znanych krytyków. Hasłem trzeciej wystawy było przekraczanie. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Premier Rady Ministrów RP oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizator:
Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie, ul. Dunajewskiego 2/6
Prezes MSTG Prof. Witold Skulicz

Współorganizatorzy:
Galeria Sztuki Współczesnej - Bunkier Sztuki, Kraków, Pl. Szczepański 3a
Dyrektor Jarosław Suchan
Biuro Festiwalu Kraków 2000, ul. Św. Krzyża 1
Dyrektor Festiwalu Kraków 2000 Bogusław SonikZłoci Sponsorzy

Zrealizowano przy pomocy finansowej 
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patroni medialni