Noc Tysiąclecia - Sylwester 2000
31 grudnia 2000 r.

Od lat już w sylwestrową noc mieszkańcy Krakowa gromadzą się tłumnie na krakowskim Rynku, by wspólnie świętować nadejście Nowego Roku i wziąć udział w zabawie i programie specjalnie na tę okazję przygotowanym przez władze miasta Krakowa. W 2000 roku okazja była szczególna: koniec wieku, koniec tysiąclecia, a także zakończenie Festiwalu Kraków 2000, którego pięcioletni program, przykuwał uwagę wszystkich miłośników krakowskiej kultury. Nie dziwi zatem fakt, że Sylwester 2000 r, odbywający się w ramach Festiwalu Kraków 2000, został zaplanowany jako przedsięwzięcie wyjątkowe. Specjalnie przygotowana scenografia sprawiła, że Rynek Główny na tę noc stał się ogromną sceną i widownią zarazem, magicznym miejscem przełomu tysiącleci.

O północy Prezydent Miasta Krakowa Andrzej Gołaś i Dyrektor Festiwalu Kraków 2000 Bogusław Sonik uroczyście pożegnali XX wiek i Festiwal Kraków 2000 Europejskie Miasto Kultury i złożyli życzenia noworoczne licznie zgromadzonej na płycie rynku publiczności.

Uroczysta oprawa pożegnania z Festiwalem Kraków 2000, nie przesłoniła jednak tego czym sylwestrowa noc jest zwykle dla dziesiątków tysięcy zgromadzonych na Rynku Głównym widzów: wystąpiły gwiazdy polskiej muzyki pop Reni Jusis, węgierski zespół Transylwanians, a po północy legenda polskiej muzyki rockowej - Perfect. Całości towarzyszył pokaz sztucznych ogni najnowszej generacji. Sylwestrowe szaleństwo zakończyło się około godziny 2.00, a publiczność opuściła Rynek w nastroju szampańskiej zabawy i prawdziwego święta.

Organizator:
Bogusław Sonik Dyrektor Festiwalu Kraków 2000
Biuro Festiwalowe Kraków 2000, ul. Św. Krzyża 1
Urząd Miasta Krakowa
Rynek Główny w Krakowie, 31 grudnia 2000, początek 21.00

 
 


Złoci Sponsorzy

Zrealizowano przy pomocy finansowej 
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patroni medialni